Sygnatura sprawy sądowej
Sygnatura postępowania prokuratorskiego
Sygnatura akt śledczych
 
 
Pg. D. II 330/82
 
Sygnatury IPN
 
IPN BU 960/1471
 

Typ sprawy
Główna
Data rozpoczęcia sprawy
07-07-1982
Data zakończenia sprawy
26-07-1982
Tryb prowadzenia sprawy
Zwyczajny
Krótka charakterystyka sprawy
Postępowanie w sprawie wydawania przez Janusza Korwin-Mikke "wspólnie z innymi osobami, publikacji nie posiadających debitu komunikacyjnego oraz w sprawie przechowywania przez niego tych publikacji w celu rozpowszechniania". Postępowanie umorzono przed wszczęciem.

Podejrzani / Oskarżeni
 
Korwin-Mikke Janusz, ur.: - - , imię ojca: -
Zarzut
Januszowi Korwin-Mikkemu nie postawiono zarzutu, w postanowieniu z dnia 26.07.1982 r. określono jako postępowanie " w sprawie wydawania przez Janusza Korwin-Mikke wspólnie z innymi osobami, publikacji nie posiadających debitu komunikacyjnego oraz w sprawie przechowywania przez niego tych publikacji w celu rozpowszechniania".
Kwalifikacja
Skazany
NIE
Wyrok
Podprokurator Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie dnia 26.07.1982 r. postanowił "1. na zasadzie art. 280 § 1 i art. 11 pkt 1 kpk - umorzyć postępowanie przygotowawcze w sprawie wydawania przez Janusza Korwin-Mikke wspólnie z innymi osobami publikacji nie posiadających debitu komunikacyjnego oraz w sprawie przechowywania przez niego w celu rozpowszechniania tych publikacji - ze względu na brak znamion przestępstwa; 2. na zasadzie art. 12 kpk - a/ materiały niniejszej sprawy przekazać do Kolegium d/s Wykroczeń przy Naczelniku Dzielnicy Warszawa - Mokotów celem wdrożenia postępowania w trybie przepisów postępowania w sprawach o wykroczenia, gdyż czyn popełniony przez Janusza Korwin-Mikke wypełnia znamiona wykroczenia określonego w art. 17 ustawy z dnia 31.07.1981 r. o kontroli publikacji i widowisk [...]"

Sędziowie

Prokuratorzy
Długokęcki Ryszard (mjr)
Prokuratura
Wojskowa Prokuratura Garnizonowa - Warszawa
Dutkiewicz Lech (kpt.)
Prokuratura
Wojskowa Prokuratura Garnizonowa - Warszawa
 
 
.