Sygnatura sprawy sądowej
Sygnatura postępowania prokuratorskiego
Sygnatura akt śledczych
 
 
Pg. Śl. II-378/82
 
Sygnatury IPN
 
IPN BU 960/612
 

Typ sprawy
Główna
Data rozpoczęcia sprawy
05-11-1982
Data zakończenia sprawy
16-05-1983
Tryb prowadzenia sprawy
Zwyczajny
Krótka charakterystyka sprawy
Postępowanie śledcze w sprawie naniesienia przez nieznanego sprawcę nadruku o treści "Wrona nas nie pokona" na banknotach dwudziestozłotowych oraz rozpowszechniania tych banknotów przez Krzysztofa Millera.

Podejrzani / Oskarżeni
 
Miller Krzysztof, ur.: 25-03-1962, imię ojca: Stefan
Zarzut
27.08.1982 r. Krzysztof Miller został zatrzymany przez funkcjonariusza MO, w czasie przeszukania znaleziono u niego banknot 20-złotowy z nadrukiem "Wrona nas nie pokona". Krzysztof Miller był przesłuchiwany w charakterze świadka.
Kwalifikacja
Skazany
NIE
Wyrok
Zastępca Prokuratora Wojskowej prokuratury Garnizonowej w Warszawie w sprawie naniesienia przez nieznanego sprawcę nadruku o treści "Wrona nas nie pokona" na banknotach dwudziestozłotowych oraz rozpowszechniania tych banknotów przez Krzysztofa Millera dnia 16.05.1983 r. postanowił: 1. umorzyć śledztwo w sprawie naniesienia nadruku o treści lżącej Wojskową Radę Ocalenia Narodowego na banknotach 20-złotowych - z powodu niewykrycia sprawcy tego czynu. 2. umorzyć śledztwo w sprawie rozpowszechniania przez Krzysztofa Millera wyżej wymienionych banknotów - "ze względu na znikomość społecznego niebezpieczeństwa popełnionego przez niego czynu".

Sędziowie

Prokuratorzy
Długokęcki Ryszard (mjr)
Prokuratura
Wojskowa Prokuratura Garnizonowa - Warszawa
Draczkowski Zbigniew (ppor.)
Prokuratura
Wojskowa Prokuratura Garnizonowa - Warszawa
 
 
.